ÚVOD / HOME
english

Chovatelská stanice z Kamilova dvora vznikla v roce 1987. Mým prvním plemenem byl irský vodní španěl (poslední představitelka tohoto plemene odešla do psího ráje v létě roku 2003 - Mandy z Vydrovky, i když voďáků jsem odchovala pouze jeden vrh, nadále však zůstávají v mém srdci a ráda bych zase nějakého vodního španěla měla.

 

V roce 1997 k nám do domácnosti přibyl první čínský chocholatý pes - Adžika Čin-Čin Pet. Rok poté jsem si nechala z prvního vrhu fenku - Adélu z Kamilova dvora a v roce 1999 jsem si koupila psa Blue Boy Čin-Čin Pet. Součástí naší smečky se stala v dubnu 2004 fena se vznešeným původem - Dona od Nezdického potoka (munstarlandský ohař). Podomácku ji říkáme Sára. Sáru si prosadila do smečky hlava rodiny. V té době jsem začala chodit na výstavy a samozřejmě mě učarovali "modrokvěťáci" . Na svou první nahatou fenečku Chantal Modrý květ z vytoužené chovatelské stanice jsem čekala 2 roky a rok poté přibyla ještě Jasmine Modrý květ.

 

V roce 2006 se naše smečka rozrostla o fenu Bella Jane Lásky Dar. A naše fenka Adéla měla svůj poslední vrh a já se rozhodla nechat si doma její dceru - pokračovatelku a tak se naše smečka opět rozrostla o fenku jménem Inka z Kamilova dvora. Následující dva roky nebyly příliš veselé. V roce 2007 Chantalka prohrála svůj dlouhý a nerovný boj s nemocí a opustila nás. V roce 2008 nás velmi bolestně zasáhla nečekaná ztráta Panči (Jasmine Modrý květ). - IN MEMORIAM

 

Od roku 2009 si užívám každý den s našimi veteránkami. Bohužel - psí život je vždy krátký, i ten nejkrásnější a nejintenzivnější. Nebojím se tvrdit, že pes - veterán je tím nejlepším, co může v rodině být. Už zná každý Váš pohyb, každou náladu. Lze mu už plně důvěřovat a on už jen přináší pocit skutečného štěstí.